Producenci
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kimona? 8 oz czy 10 oz?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kimona? 8 oz czy 10 oz?

 Na co zwrócić uwagę przy wyborze kimona? 8 oz czy 10 oz?

   Przyjęło się, że prawie każdy strój, który wykorzystujemy do uprawiania sportów walki nazywa się kimonem. Teoretycznie jest to dobre określenie, ponieważ kimono w języku japońskim znaczy po prostu ubiór. Praktycznie, każde kimono posiada swoje właściwości, które mają kluczowe znaczenie podczas treningów.
   Biorąc pod uwagę popularność jaką cieszy się karate, warto napisać kilka słów o karategach, czyli kimonach przeznaczonych do trenowania karate. Już na samym początku, kiedy w naszej głowie zrodzi się chęć trenowania tego sportu walki, powinniśmy zastanowić się nad zakupem odpowiedniego stroju.
   Oczywiście można założyć każdy strój, który jest wygodny i nie krępuje ruchów, jednak profesjonalny ubiór da nam poczucie głębszego sensu trenowania tej sztuki walki, pozwoli odnaleźć się w grupie, a może nawet bardziej zachęci do uczęszczania na treningi.
   Często po zapisaniu na zajęcia karate nowi adepci wertują strony internetowe w poszukiwaniu najlepszej karategi dla siebie. Wiadomo, że nie tylko wygląd i atrakcyjna cena ma znaczenie, ale przede wszystkim jakość materiału, odpowiedni krój stroju oraz jego barwa.
   Na początku należy zwrócić uwagę na rozmiar. W przeciwieństwie do innych ubrań karategi odznaczają się tym, że powinny być nieco większe. Przyjęło się, że dla dzieci i osób potężniejszych będzie to około 10 cm, a dla osób dorosłych wystarczy już 5 cm. Przyczyna jest prosta. Karategi mają być zwyczajnie wygodne i zapewniać odpowiedni komfort podczas ćwiczeń. Warto też pamiętać o tym, że materiał z jakiego wykonuje się kimona jest delikatny i może ulegać kurczeniu podczas prania.
   Dobranie odpowiedniego materiału na kimono też ma kluczowe znaczenie. Zazwyczaj są to stroje w 100% wykonane z bawełny. Wygodne, oddychające i przyjemne w użytkowaniu. Na początku treningów, kiedy zaczynamy stawiać pierwsze kroki i nabywać nowe umiejętności, ważne dla nas będzie poczucie luzu i lekkości. Warto wtedy wybrać karategi niezbyt grube o gramaturze materiału 8 OZ w przypadku dzieci i młodzieży oraz 10 OZ w przypadku osób dorosłych. Cięższe modele sprawdzą się jedynie w przypadku osób doświadczonych.
   W przypadku kimona do karate również kolor nie pozostaje bez znaczenia. Dla uczniów, którzy zaczynają treningi jedyny kolor na jaki powinni sobie pozwolić to biel. Na podstawie kolorów stroju można wywnioskować na jakim etapie znajduje się dany uczeń lub kto zdobył już stopień mistrzowski i jest nauczycielem.
   Nasza hurtownia oferuje Państwu stroje nie tylko do karate, ale także judogi czy doboki do taekwondo. Wszystkie stroje wykonane z najwyższej jakości materiałów, komfortowe i wystarczające na długo. Kluby sportów walki znajdą u nas kompleksowe wyposażenie oraz stroje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl